Зајечар Фудбал

ТРИЈУМФ ТИМОКА ЗА КРАЈ ЈЕСЕЊЕГ ДЕЛА СРПСКОЛИГАШКОГ ИСТОКА

Фудбалери Тимока тријумфално су завршили јесењи део сезоне, пошто су у дербију 19. кола Српске лиге „Исток“ савладали Власину резултатом 2:0.

Стрелци за Зајечарце били су Иван Драгићевић у 52. и Милош Рошевић у 88. минуту. Тврда утакмица виђена је на градском стадиону на Краљевици, права првенствена и апсолутно заслужена победа домаће екипе, која је сломила отпор жилавих гостију у другом полувремену.

Тимок након 19 одиграних кола има 46 освојених бодова, испред Будућности и Власине, који су сакупили по 42, с тим што екипа из Поповца има и две утакмице мање, док четвртопласирани Раднички из Свилајнца има 41 бод и утакмицу мање коју игра већ сутра против Каблова у насељу „Кључ“.

Све у свему одлична јесен за зајечарског српсколигаша, а тријумф над Власотинчанима додатно је подигао расположење у табору Тимока 1919 пред пролећне изазове. Следи зимска пауза, а наставак првенства заказан је за март 2021. године.­