Учитавање

Унесите термин за претрагу

Зајечар Тимочка Крајина Фудбал

ТИМОК 1919 ПРЕКО ЛУБНИЦЕ ДО ФИНАЛА КУПА ЗАЈЕЧАРСКОГ ОКРУГА, У СУБОТУ НА ПРОГРАМУ ДЕРБИ СЕЗОНЕ

Подели

Фудбалери „Тимока 1919“ пласирали су се у финале Купа Фудбалског савеза Зајечарског округа, пошто су у среду 5. маја савладали „Раднички 1946“ у Лубници резултатом 1:3. Зајечарци ће се за трофеј борити са Тимочанином из Књажевца, који је био успешнији од ОФК 019 на старом терену „Путева“ на Краљевици и славио победу 1:2.

Била је ово лепа прилика за тренера лидера српсколигашког „Истока“ Војкана Рајчића да мало промеша карте и на терен у Лубници пошаље играче који су нешто мање играли у пролећном делу сезоне. Почело је одлично за госте, а фантастичан погодак Пантића из корнера у 5. минуту обележио је прво полувреме. Узвратио је четвртопласирани тим зајечарске Окружне лиге веома брзо, али је пречка спасила голмана гостију Јоксимовића.

Јануарско појачање Тимока Лапчевић у наставку је решио питање победника са два гола у размаку од три минута. Најпре је у 62. савладао Алексића, да би већ у 65. минуту окончао све дилеме. Ипак, домаћи су имали последњу реч и постигли почасни погодак у 80. минуту преко Мировића.

Финале Купа биће одиграно у Сокобањи, а термин сусрета тимочких суперлигаша ће од стране ФСЗО бити накнадно саопштен. Оно што је далеко важније по Зајечарце јесте сам финиш сезоне у Српској лиги „Исток“, где их 8. маја очекује дерби првенства против Будућности из Поповца, главног такмаца за прво место. Тимок је у великој предности јер шест кола пре краја има седам бодова предности у односу на првог пратиоца, тако да би тријумфом у мечу који у суботу почиње у 17 сати практично решио све дилеме око титуле првака и посветио се уигравању тима за бараж за попуну Прве лиге Србије.

Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз линк ка изворној вести.