Зајечар Фудбал

ДРУГА ВЕЗАНА ПОБЕДА ТИМОКА У СРПСКОЈ ЛИГИ, СЛАВЉЕ У ТРСТЕНИКУ ПРЕД ГРАДСКИ ДЕРБИ

Фудбалери Тимока забележили су другу везану победу на старту Српске лиге „Исток“, пошто су славили после велике борбе на гостовању у Трстенику, резултатом 2:3.

Сјајно је све почело за Зајечарце и већ после 45 минута било је 0:2. Домаћи у другом делу смањују вођство гостију, али Зајечарци одбијају и тај налет и враћају два гола предности. Ипак, није могло без тензије, па се Трстеничани враћају у игру голом са беле тачке. Издржали су играчи Тимока притисак и чак седам минута надокнаде и остварили изузетно важан тријумф.

Стрелци за Тимок 1919 били су Немања Ристић, који је два пута погађао у Трстенику и Иван Драгићевић.

У следећем колу, на програму је градски дерби, пошто се на Краљевици састају Тимок и Каблови. Утакмица је на програму у среду 26. августа од 16:30.