Унесите термин за претрагу

Србија Фудбал

ЗВЕЗДА СЛАВИЛА У ПРВОЈ ПРИПРЕМНОЈ УТАКМИЦИ ПРЕД НАСТАВАК ПРВЕНСТВА

Подели

Црвена звезда је одиграла прву припремну утакмицу пред наставак Суперлиге. Изабраници Дејана Станковића састали су се са омладинцима црвено-белих предвођених Славољубом Ђорђевићем, који су ове сезоне играли осмину финала омладинске Лиге шампиона.

Тренери су извели две различите поставе у два полувремена по 40 минута, а славили су према очекивању сениори са 3:0. Прилику у првом саставу добио је и млади леви бек Конатар, док је деби забележио и јануарско појачање на позицији задњег везног, Саного.

Стрелац првог гола за српског шампиона био је Милан Павков који је успео да погоди празну мрежу након што је Иванић погодио стативу, у 3. минуту меча.

Велики број напада екипе Дејана Станковића и шанси, није донео промену резултата до краја  првог дела игре, како због голмана Kатића, тако и због слабе реализације црвено-белих.

Почетком другог дела игре, талентовани везиста Његош Петровић успео је да дуплира предност сјајним ударцем за 2:0.

Kоначан резултат поставио је Алекса Вукановић у 71. минуту, који је погодио након одличне асистенције Вељка Симића.

Прво полувреме:

Сениори: Борјан, Гобељић, Дегенек, Бабић, Kонатар, Саного, Иванић, Николић, Гаврић, Томане, Павков

Омладинци: Kатић, Митровић, Лукић, Миликић, Благојевић, Матић, Новаковић, Пиплица, Бабић, Радуловић, Бурмаз.

Друго полувреме:

Сениори: Поповић, Гајић, Панков, Милуновић, Родић, Петровић, Јовичић, Бен, Гарсија, Вукановић и Боаћи.

Играли су још Јованчић и Симић.

Омладинци: Гутеша, Гачић, Писар, Савић, Стајић, Павловић, Илић, Бачанин, Њамцуловић, Пешовић, Панић.

Суперлига креће 30. маја, а четвртфинале Купа Србије је на програму 3. јуна, тако да су ове мини припреме превасходно усмерене на стицање форме и уиграности екипе за завршницу домаћих такмичења.