Унесите термин за претрагу

Србија Фудбал

ЗВЕЗДА СИГУРНА ПРОТИВ РАДНИКА УЗ ДЕБИ БИСЕРА ИЗ ОМЛАДИНСКЕ ШКОЛЕ, СЈАЈНИ СТЕВАНОВИЋ НЕДОВОЉАН ЗА ПАРТИЗАН У СУБОТИЦИ

Подели

Фудбалери вечитих ривала у различитом расположењу улазе у полуфинале Купа Србије. За то су се побринули играчи Спартака, који су у Суботици савладали Партизан 3:2. Блистао је нападач Суботичана на позајмици управо из редова црно-белих Немања Николић, стрелац два поготка, коме одбрамбени фудбалери Партизана нису могли ништа. Све дуеле је лако добијао, радио шта је хтео и сигурно је најзаслужнији за тријумф домаће екипе.

Једини позитиван детаљ за Сава Милошевића, може бити сјајна партија млађаног Филипа Стевановића, који је са два гола био једина светла тачка у редовима гостујуће екипе.

Ипак, да бодови остану на северу Србије, побринуо се Денковић, фантастичним продором, којим је промешао читаву одбрану гостију и сигурном егзекуцијом, којом је Спартаку донео апсолутно заслужену победу над фаворизованим ривалом.

Црвена звезда је с друге стране забележила још једну победу, овог пута против Радника из Сурдулице, пред око 15.000 гледалаца на стадиону „Рајко Митић“, било је 4:1 за српског шампиона, који је минулог викенда и математички осигурао трећу титулу шампиона у низу.

Остаће забележено да је дебитовао још један од бисера омладинске школе Звезде, Андрија Радуловић, који је први такмичарски сусрет за црвено-беле украсио и поготком с беле тачке у 84. минуту меча на највећем српском стадиону. Стрелци су били и штопери домаћих Радован Панков и Срђан Бабић у првом полувремену, као и Вељко Симић у 90. минуту сусрета, док је једини погодак за госте дело Макарића у 23. минуту, којим је Радник дошао до изненађујућег вођства.

Није то била партија за незаборав црвено-белих, ипак освојена су три бода и дебитовао је један од најталентованијих играча из Звездине школе, тако да ће осокољени ући у вечити дерби, који је на програму у среду 10. јуна на терену највећег ривала.