Зајечар ОСТАЛИ СПОРТОВИ Тимочка Крајина

ЗАЈЕЧАРЦИ СЈАЈНИ НА БАЛКАНСКОМ ПРВЕНСТВУ У БОДИБИЛДИНГУ И ФИТНЕСУ, ЖЕТВА МЕДАЉА ЗА КЛУБ „GYM XTREME“

Зајечарски бодибилдери настављају са сјајним наступима овог пролећа. Након домаћих успеха, чланови клуба „Gym Xtreme“ из Зајечара освојили су минулог викенда четири медаље на Отвореном Првенству Балкана у бодибилдингу и фитнесу.

„Gym Xtreme“ Зајечар наступио је са два такмичара, Милан Николић из Мајданпека заузео је 1. место у „classic physique“ и 2. место до 80 килограма, док је Зајечарац Срђан Пешић освојио два одличја, бронзу у „classic bodybuilding niska“ и сребро у „classic physique“.

Престижно такмичење одржано је у сали Основне школе „Димитрије Тодоровић Каплар“ у Kњажевцу, а учестовало је 150 такмичара из 15 земаља. Организатор такмичења био је Спортски савез општине Књажевац, а све уз покровитељство српског и балканског савеза за бодибилдинг и фитнес (IFBB).

Зајечар је на Балканском шампионату имао још једног представника Бранислава Михајловића, који се такмичи за екипу из Новог Сада, где и живи. Михајловић је такође имао одличан наступ у Књажевцу и освојио 1. место у јуниорској конкуренцији до 75 килограма и друго место у сениорима до 70кг.