Зајечар Тимочка Крајина Фудбал

ТИМОК ТРИ ОД ТРИ, ПОБЕДА ПРОТИВ КАБЛОВА ЗА ПРВО МЕСТО У СРПСКОЈ ЛИГИ „ИСТОК“

Фудбалери Тимока забележили су и трећу победу у Српској лиги „Исток“, пошто су у дербију 3. кола савладали градског ривала, екипу Каблова, резултатом 2:1.

Овим тријумфом, изабраници Војкана Рајчића избили су на чело табеле, као једина екипа са максималним учинком и девет освојених бодова на старту сезоне. Први пратиоци су Цар Константин, Власина, Раднички из Свилајнца и Младост из Медошевца, који су сакупили по седам бодова.

Каблови су боље отворили утакмицу и повели поготком капитена Конића, у 20. минуту утакмице. Консолидовали су се након примљеног гола домаћи, имали неколико шанси, а награда је стигла пред крај првог дела игре, када је на одбијену лопту после ударца Уроша Николића, натрчао Иван Драгићевић и изједначио резултат у најбољем могућем моменту за Тимок, а најгорем по госте.

У наставку су играчи Тимока наставили да притискају Каблове, пропустили пар прилика, а коначних 2:1 испоставиће се касније, поставио је нападач домаћих Милош Рошевић у 60. минуту утакмице одигране на градском стадиону на Краљевици.

У наредном колу Тимок очекује гостовање у Параћину, екипи Јединства, која је до првих бодова стигла у 3. колу, пошто је славила на гостовању у Прахову 1:2. Утакмица у Параћину на програму је у суботу 29. августа.

Други зајечарски српсколигаш Каблови дан касније на домаћем терену у Котлујевцу дочекује Пчињу из Трговишта, која је већ гостовала у Зајечару, екипи Тимока и поражена је са 2:1. У досадашњем делу сезоне, Пчиња је баш као и Каблови забележила један тријумф уз два пораза. Меч на стадиону у насељу „Кључ“ почиње у 16:30 у недељу 30. августа.

Напомена: Сви медији који преузму текст, фотографије, видео, дужни су да наведу извор – „Глас спорта“(glassporta.rs), као и да поставе линк ка изворној вести. Уколико преузимате комплетан текст и фотографије, или већи део текста, мора се нагласити да је текст преузет од Гласа спорта (glassporta.rs), на почетку и крају текста, уз обавезни линк ка изворној вести.