Зајечар Тимочка Крајина Фудбал

ТИМОК НАСТАВИО ПОБЕДОНОСНИ НИЗ, ТРИ ГОЛА У МРЕЖИ ЖУПЕ ЗА ВРХ ТАБЕЛЕ

Фудбалери Тимока наставили су победоносни серију и продужили низ непобедивости у пролећном делу сезоне, пошто су са рутинских 0:3 славили на гостовању у Александровцу.

Већ после четврт сата игре било је јасно у ком смеру ће ићи ова утакмица 28. кола Српске лиге „Исток“ у Жупи. Овај чувени виноградарски крај није опио госте, који су од старта кренули са атацима ка голу домаћина.

Иницијатива Зајечараца крунисана је поготком Трифунова у 14. минуту. Већ два минута касније било је 0:2, после гола Драгићевића. Робусни нападач Тимока поставио је коначан резултат својим другим поготком у 71. минуту утакмице.

Други зајечарски српсколигаш наставља са негативним рекордима овог пролећа. Тимочанин у Књажевцу није имао разумевања за дечје болести Каблова, па су млађани зајечарски фудбалери понижени у комшилуку. На крају чак 12:0 за Тимочанин, који је у само две недеље, после откинутог бода Тимоку, декласирао Каблове.

Будућност је поново избила на друго место након тријумфа у Власотинцу 0:2, док је велики кикс забележила екипа Радничког, која је поражена у Владичином Хану са минималних 1:0.

Тимок је лидер Српске лиге „Исток“ са 68 бодова, по 60 су сакупили Будућност и Раднички, с разликом што екипа из Поповца има и две утакмице мање.