Зајечар Фудбал

ТИМОК 1919 ПОНОВО ЛИДЕР СРПСКЕ ЛИГЕ ИСТОК, КАБЛОВИМА САМО БОД НА ДОМАЋЕМ ТЕРЕНУ

Фудбалери Тимока везали су и трећу узастопну победу и на тај начин преузели лидерску позицију Српске лиге „Исток“ . Нова жртва зајечарског српсколигаша била је екипа Цар Константина, која је у Ниш испраћена са четири гола у мрежи, Тимок 1919 – Цар Константин 4:0 (2:0).

Све је почело идеално по изабранике Војкана Рајчића, пошто су већ у 5. минуту стигли до вођства поготком Ивана Драгићевића са беле тачке. Све је од тада било много лакше за домаће фудбалере, а на други гол чекало се до самог краја првог дела игре, када је Драгићевић својим другим поготком дуплирао предност пред одлазак на одмор.

Друго полувреме било је рутина за Зајечарце, који су са још два поготка декласирали госте. Најпре је Стефан Кнежевић у 62. минуту повисио на 3:0, док је коначан резултат поставио Урош Николић у 79. минуту утакмице.

Овим тријумфом Тимок је остварио десету победу у 11 одиграних кола Српске лиге „Исток“ и са 30 освојених бодова, поново преузео 1. место првенствене табеле. У прилог му је ишао и резултат дерби меча 11. кола одиграног у Свилајнцу, где је домаћи Раднички поражен од гостију из Поповца резултатом 0:2.

Сусрет у Свилајнцу ипак је још додатно закомпликовао изглед врха табеле, а када на то додамо и исход меча у Параћину, где су СФС Борац и Власина поделили бодове у голеади 3:3, добијамо чак четири екипе које деле само четири бода.

Тимок је дакле лидер са 30 освојених бодова, Будућност Поповац и Раднички из Свилајнца имају по 28, док је Власина на 4. месту са 26 бодова.

Други зајечарски српсколигаш, екипа Каблова није успела да оствари трећу победу у сезони. Бод из Зајечара, са стадиона у насељу „Кључ“, однела је екипа Рембаса из Ресавице, а резултат утакмице 11. кола гласио је 1:1. Каблови су овим ремијем остали у зони испадања и налазе се на 17. месту табеле Српске лиге група „Исток“ са 8 освојених бодова, док је циљ изабраника тренера Бешинића макар 14. место, како би сачували статус српсколигаша и наредне сезоне.

У наредном колу, већ у суботу 10. октобра, Тимок 1919 гостује у Владичином Хану, екипи Мораве, док дан касније Каблови путују у Александровац, на мегдан тиму Жупе.