Учитавање

Унесите термин за претрагу

Србија Фудбал

ПАРТИЗАН ОДИГРАО ПРВИ ТРЕНИНГ МЕЧ, ПЕТ ГОЛОВА, ДВА ПЕНАЛА И ЦРВЕНИ КАРТОН ЗА СТАРТ ПРИПРЕМА

Подели

Први припремни сусрет после два месеца паузе услед пандемије корона вируса, одиграо је и Партизан.  Црно-бели су упилиличили међусобни дуел, а у одмеравању снага славили су Бели против Црних резултатом 3:2.

Није Саво Милошевић желео превише да форсира фудбалере после дуге паузе и само неколико заједничких тренинга, те се играло два пута по 35 минута, али је могао да буде задовољан жељом и хтењем својих изабраника.

Први део је окончан вођством тима у белим мајицама, који је био за нијансу агилнији, захваљујући Лазару Марковићу, Умару Садику, Лазару Павловићу и Филипу Стевановићу, који је постигао водећи погодак и био најрасположенији за игру у првом полувремену.

Почетком другог дела игре, Бели су дуплирали вођство преко Садика, коме је асистирао Денис Стојковић, млади фудбалер који се налази на проби у Хумској и који је оставио добар утисак. Реч је о заиста јако младом играчу, рођеном 2002. године, а који је у млађим категоријама носио дресове Јувентуса, Ласка и Олимпије.

Убрзо је Бојан Матић смањио на 2:1 из једанаестерца који је направљен над Ђорђем Ивановићем, да би Такума Асано у 55. минуту поравнао резултат на 2:2.

Тренер Милошевић, овога пута и у улози главног судије још једном је показао на белу тачку, пошто је у казненом простору Црних оборен млади Никола Штулић. Бибрас Натхо је био прецизан са беле тачке – 3:2 за тријумф Белих.

Шеф струке Партизана је убрзо морао и да интервенише нездовољан реакцијом на терену, а потом и приговором Страхиње Павловића, који је добио црвени картон, па су Црни до краја имали играча мање, али је резултат остао непромењен.