Унесите термин за претрагу

Србија Фудбал

ПАРТИЗАН НА ЈАПАНСКИ ПОГОН ДО ПОЛУФИНАЛА КУПА СРБИЈЕ

Подели

Партизан је стигао до полуфинала Kупа Србије, пошто је славио на гостовању у Сурдулици, против екипе Радника резултатом 1:2.

Интересантно је да су сви голови пали у надокнади првог полувремена.

Прво полувреме је обележила ситуација из другог минута, судија Јовановић је прекинуо меч због спорног транспарента навијача Партизана. Играчи су отишли и у свлачионицу, да би се након неколико минута вратили, али је због тога надокнада првог дела игре трајала чак 18 минута.

Прва права прилика виђена је тек у 38. минуту када је Бибрас Натхо шутирао, а Васиљевић одбранио. Само два минута касније још боља ситуација за Израелца, али није успео да погоди мрежу из изгледне ситуације, голман Радника је поново изашао као победник.

Натхо се ипак искупио, послао је феноменалну лопту Асану, Јапанац је погодио и довео црно-беле у предност у другом минуту надокнаде.

Имали су Сурдуличани неке прилике да стигну до поравнања, али уместо изједначења, Партизан је дошао до другог гола у 15. минуту надокнаде. Поново је Асано био стрелац, све се десило након што је Васиљевић одбранио зицер, али код другог шута није имао шансе.

Домаћи преко Стаменковића долазе до смањења резултата у 17. минуту надокнаде првог дела игре, асистент је био Даноски, коме је Стојковић најпре одбранио ударац.

Голман Радника Васиљевић, иначе играч Црвене звезде на позајмици у Сурдулици, је био најбољи појединац сусрета у другом полувремену, одбранио је ударац Садика, а потом и Асана који се и поред два гола прописно испромашивао. Ипак голови брзоногог Јапанца су на крају послали црно-беле у полуфинале Kупа Србије.