Србија Фудбал

КРАЈ ЕВРОПСКОГ ПУТА ЗА ОМЛАДИНЦЕ ЗВЕЗДЕ

Омладинци Црвене звезде нису успели да се пласирају у осам најбољих екипа у Европи, пошто су поражени у осмини финала Лиге шампиона од данског Митјиланда у Београду резултатом 3:0.

Изабраници Славољуба Ђорђевића у чијем саставу се нашао и Зајечарац Мартин Новаковић, боље су ушли у меч одигран на стадиону Вождовца и први запретили преко Бурмаза, али је све до краја првог полувремена све изгледало прилично мирно на обе стране.

Све до кобног 42. минута када је Лукић начинио глупост у свом казненом простору и без преке потребе стартовао на Шимсира, а минут касније Мадсен је са пенала довео Митјиланд у вођство.

Убрзо након тога судија је одсвирао крај првог дела игре, а све виђено у другом полувремену ишло је на воденицу гостију.

Други погодак искуснијих Данаца пао је у 66. минуту када је Јенсен на додавање Хансена матирао Kатића и дуплирао предност Митјиланда.

Решење дилеме и коначних 3:0 поставио је Јансен другим поготком у 74. минуту, том приликом је зарадио и жути картон јер је провоцирао домаће навијаче на крову тржног центра „Стадион“ на Вождовцу.

Бабић је у финишу меча могао да постигне почасни гол, али је погодио стативу, а црвено-бели нису имали ни среће да постигну барем утешни погодак.

То је означило и крај европских снова Црвене звезде, Митјиланд ће у четвртфиналу Лиге шампиона угостити Ајакс.

Све очи зајечарских љубитеља фудбала биле су усемерене на Мартина Новаковића, момка рођеног 2001. године у Зајечару, који је један од најважнијих шрафова тренера Ђорђевића. Ипак, знатно физички јачи Данци одлично су затворили и њега, али и неке друге играче попут Радуловића, па је после поклоњеног вођства, гостима било знатно лакше да сачувају, а касније и увећају предност.

Али у сваком случају велика школа за младе фудбалере Црвене звезде, од којих ће макар неки, надамо се носити игру како свог клуба, тако и репрезентације Србије у будућности.